TRZEBA ROZWIĄZAĆ KONFLIKT W JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁCE WĘGLOWEJ S.A.


Patrząc na to, co się od dłuższego czasu dzieje w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. (JSW S.A.), to nie można udawać, że się nie dostrzega wzrastającej fali niepewności, i zaogniającego się konfliktu. Dlatego przewodniczący zarządu krajowego Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „PRZERÓBKA” – Sławomir Łukasiewicz, postanowił wystosować w tej sprawie pismo do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Domaga się w nim niezwłocznego rozwiązania zaistniałej konfliktowej sytuacji JSW S.A. dla dobra wszystkich zaangażowanych stron, a w szczególności dla zachowania spokoju społecznego i ładu korporacyjnego.


W piśmie Łukasiewicz przypomniał, że minister energii sprawuje nadzór właścicielski nad Jastrzębską Spółką Węglową, w której niepotrzebnie wzrasta sytuacja konfliktowa. Równocześnie zaznacza, że kolejnym zaognieniem było odwołanie dwóch wiceprezesów Jastrzębskiej Spółki Węglowej: ds. strategii i rozwoju – Artura Dyczko i ds. handlu – Jolanty Gruszki w trakcie posiedzenia rady nadzorczej spółki 10 stycznia 2019 roku.
Dlatego Łukasiewicz, podkreśla w piśmie do ministra energii, że rozwiązanie zaistniałego konfliktu powinno nastąpić niezwłocznie.

Równocześnie obawia się, że dokonane odwołania mają w przebiegły sposób wymusić rezygnację najlepszego z dotychczas pełniących tę funkcję prezesa JSW SA – Daniela Ozona.

W zasadzie w JSW wystąpiły wszystkie możliwe konflikty, począwszy od konfliktu interesów, procedur, struktury, wartości, relacji, po konflikt danych spowodowany brakiem właściwego przepływu informacji, błędnego ich rozumowania i odmiennego interpretowania – podkreślił w piśmie do ministra energii Łukasiewicz.

W imieniu związku zawodowego „Przeróbka” zwrócił się on do ministra o strategiczne rozwiązanie problemu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Rozwiązanie zaistniałego konfliktu powinno zdaniem Łukasiewicza nastąpić niezwłocznie dla dobra wszystkich stron i szczególnie w trosce o zachowanie spokoju społecznego. List wysłany został również do premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że strategii JSW do 2030 roku planuje się długoterminowy, stabilny i zrównoważony rozwój JSW zapewniający wzrost wartości spółki. Ważne jest też to, że Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w modernizację zakładów przeróbczych swoich kopalń, aby polepszyć jakość produktu, trwają także zaawansowane prace w budowie nowych poziomów wydobywczych. Jastrzębskiej Spółce Węglowej zależy na poszerzaniu bazy zasobowej. Stopniowo zamierza zwiększyć wydobycie węgla koksowego do ponad 18 mln ton.

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Dodaj komentarz

Next Post

Dezyderat dla dialogu w Polsce i górnictwa

pon Sty 21 , 2019
Zebrani w dniu 18 stycznia 2019 r. przewodniczący Związku Zawodowego […]

Możesz to polubić -You May Like

Meta

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031