PISZEMY DO PREZYDENTA RP I SEKRETARZA STANU MINISTERSTWA ENERGII

W dniu 23 sierpnia 2019 r. Zarząd Krajowy ZZ “PRZERÓBKA” na swym statutowym posiedzeniu postanowił zwrócić się z pismem do Pana Prezydenta RP w sprawie emerytur stażowych oraz do Sekretarza Stanu Ministerstwa Energii w sprawie podjęcia pilnych działań na rzecz realizacji przyjętego przez Radę Ministrów RP w dniu 23 stycznia 2018 r. „Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce” w zakresie ponadzakładowego układu zbiorowego i nowej ustawy górniczej mającej ograniczyć między innymi import węgla i uregulować kwestię ekwiwalentów węglowych dla obecnych i przyszłych emerytów.

Panu Prezydentowi RP, Andrzejowi Dudzie przypomnieliśmy o wciąż nie zrealizowanej deklaracji wyborczej powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy, której oczekujemy spełnienia.
Z kolei Panu Adamowi Gawędzie, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwa Energii, przypomnieliśmy o konieczności podjęcia pilnych działań na rzecz:

– Niezwłocznego powołania, w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, Grupy ds. opracowania projektu ponadzakładowego układu zbiorowego pracy, jego prezentacji i negocjacji zakończonych zawarciem i wdrożeniem w życie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy, zgodnie z zapisami „Programu…” na str. 87.
– Niezwłocznego opracowania i przyjęcia nowej kompleksowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która określi możliwość finansowania dodatkowych zadań
w tym sektorze.

Treść obydwu pism przedstawiamy w całości i oczekujemy na podjęcie adekwatnych działań ze strony Pana Prezydenta RP i Wiceministra Energii.

Red

Dodaj komentarz

Next Post

BOMBA NADGODZIN TYKAJĄCA W GÓRNICTWIE NA POZIOMIE SĄDU NAJWYŻSZEGO

sob Sie 24 , 2019
Mamy prawdziwe bomby tykające w górnictwie na poziomie spraw sądowych […]

Meta

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829