KRAJOWE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZE DELEGATÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO „PRZERÓBKA” VII – kadencji.

Zakończyło się obradujące w dniach 5-7 czerwca 2019 r. w „Karolowym Dworze” w Wiśle, Krajowe Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów Związku Zawodowego „PRZERÓBKA” VII – kadencji. Delegaci w pierwszej części zebrania sprawozdawczej dokonali podsumowania minionej kadencji oraz przyjęli przedłożone sprawozdania, a także udzielili absolutorium ustępującym władzom Związku.

W tej części Sławomir Łukasiewicz, podsumowując minioną kadencję w imieniu własnym, jaki całego Zarządu Krajowego Związku, podziękował wszystkim działaczom i członkom Związku za niezłomne zaangażowanie w walce o ludzi i górnictwo, o węgiel i kopalnie, o przeróbkę mechaniczną węgla, odsalanie wód, i miejsca pracy, o bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz za walkę o godziwą płacę i zasłużoną emeryturę, która była i jest walką o naszą przyszłość.

– Wielokrotnie udowodniliście, że wykazujecie większą troskę o nasze górnictwo, region i kraj, niż ci co nami rządzą. Wraz końcem kadencji nie zapominajmy o tym, że ta walka wciąż trwa, i wraz z nową kadencją musimy ją kontynuować w myśl zasady nic o Nas bez Nas, zawsze licząc na siebie, a nie na innych.

W drugiej części obrad przeprowadzone zostały wybory nowych władz Związku, w wyniku których do Zarządu Krajowego Związku wybrane zostały następujące osoby:

1. ŁUKASIEWICZ Sławomir – Przewodniczący.
2. JĘDYK Ryszard – Wiceprzewodniczący.
3. MALINA Wojciech – Wiceprzewodniczący.
4. DOPART Krzysztof – Skarbnik.
5. KONIECZNY Maria – Sekretarz.
6. TARGOSIŃSKI Krzysztof – Członek.
7. GADOMSKA Iwona – Członek.
8. KUĆMA Mirosław – Członek.
9. FOIT Mirosław – Członek.
10. NIEMIEC Jarosław – Członek.
11. JELIŃSKI Adam – Członek.

 

Z kolei do Krajowej Komisji Rewizyjnej wybrani zostali:

1. MUCHA Władysław – Przewodniczący.
2. TĄPAŁA Adam – Wiceprzewodniczący.
3. WYROBIEC Leszek – Członek.

 

Miłym zaskoczeniem było dla długoletnich działaczy związku uhonorowanie Ich pracy na rzecz Związku pamiątkowymi karafkami z napisem „Dziękujemy za wszystko! Bez Was nie byłoby Nas!”
Karafki zostały uroczyście wręczone: Romanowi Gorczyca, Ryszardowi Bronisz, Mirosławowi Foszmańczyk, Mirosławowi Mróz oraz Józefowi Kloc.


W trzeciej części zebrania, Delegaci uchwalili nowy Statut Związku, uchylając stary, a następnie w wyniku przeprowadzonej dyskusji oraz głosowania przyjęli nową Strategię Programową Związku na lata 2019 – 2023.

W nowym otwarciu dla Związku, w którym przyjdzie się nam zmierzyć z jeszcze szybciej i bardziej zmieniającą się rzeczywistością oraz z kolejnymi nowymi wyzwaniami, jakie stoją przed całym ruchem związkowym, życzymy wszystkim władzom, takiego kierowania związkiem, aby mógł on maksymalnie pomagać ludziom, dla których został stworzony.

Red.

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Dodaj komentarz

Next Post

DOŚĆ APELOWANIA, CZAS NA REGULACJĘ PRAWNĄ PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

wt Lip 2 , 2019
Przesłaliśmy nasze pisemne wystąpienie do Głównego Inspektora Pracy i wiadomości […]

Meta

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031