BĘDZIE NOWY PROJEKT WĘGLA EMERYCKIEGO

Pani Premier RP – Beata Szydło wyręcza się Ministrem Energii w sprawie kierowanej do niej, a dotyczącej węgla emeryckiego. Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską Krzysztofa Gadowskiego na mocy udzielonego upoważnienia napisał.

W odpowiedzi na interpelację Pana Posła Krzysztofa Gadowskiego z dnia 19 lipca 2017 r. nr K8INT14049 w sprawie projektu ustawy umożliwiającej wypłatę ekwiwalentu pieniężnego z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów z przedsiębiorstw górniczych, skierowaną do Prezesa Rady Ministrów, na mocy udzielonego upoważnienia,
uprzejmie informuję co następuję.

Z uwagi na fakt, przedłużających się prac legislacyjnych nad opracowanym w 2016 roku projektem ustawy o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów z przedsiębiorstw górniczych, Ministerstwo Energii ponownie analizuje możliwe do przyjęcia rozwiązania w zakresie uregulowania sprawy deputatów dla emerytów
i rencistów górniczych. Opracowywany jest nowy projekt ustawy, który we wrześniu zostanie przekazany do KPRM, celem wpisania go do wykazu prac legislacyjnych RM, co umożliwi skierowanie go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

Z uwagi na prace nad nową ustawą, która ma uregulować sprawę deputatów dla emerytów i rencistów górniczych, w chwili obecnej trudno jest udzielić jednoznacznych odpowiedzi na pytania Pana Posła Krzysztofa Gadowskiego zawarte w przedmiotowej interpelacji.

„Opracowywany jest nowy projekt ustawy, który w sierpniu zostanie przekazany do KPRM, celem wpisania go do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, co umożliwi skierowanie go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych”.

Oto treść odpowiedzi w oryginale:

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Dodaj komentarz

Next Post

W SRK S.A. POSIŁKI NADĄŻAJĄ ZA WARTOŚCIAMI Z INNYCH SPÓŁEK

wt Wrz 12 , 2017
Mamy dobrą wiadomość dla pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Otóż […]

Meta

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031